Polityka rekrutacyjna

Znalazłeś interesującą Cię ofertę pracy? Prześlij wymagane dokumenty aplikacyjne, wypełniając formularz online. Na końcu każdej oferty znajdziesz przycisk APLIKUJ, dzięki któremu możesz szybko i łatwo przesłać zgłoszenie.

Proces rekrutacji i poradnik dla aplikującego
Nie znalazłeś oferty dla siebie? Prześlij swoje CV do naszej bazy. Zapoznaj się ze strukturą organizacyjną Grupy WP, napisz, w jakim dziale chciałbyś pracować i dlaczego. Rozpatrzymy Twoją aplikację w chwili uruchomienia rekrutacji do danego departamentu.

Proces rekrutacyjny w Grupie Wirtualna Polska składa się z kilku etapów:

 • Weryfikacja nadesłanych aplikacji.
  Nasi rekruterzy czytają wszystkie przesłane aplikacje. Sprawdzamy zbieżność Twoich doświadczeń i kompetencji zawodowych z oferowanym przez nas stanowiskiem pracy. Jeśli zauważymy kilka punktów wspólnych - możesz spodziewać się zaproszenia do kolejnego etapu rekrutacji.
 • Rozmowa kwalifikacyjna.
  W spotkaniach rekrutacyjnych biorą udział: pracownik działu HR Grupy WP oraz kierownik działu/ obszaru, do którego prowadzona jest rekrutacja. Oprócz pytań dotyczących Twoich dotychczasowych doświadczeń zawodowych, będziemy chcieli poznać Twoją motywację do zmiany pracy, plany rozwoju kariery zawodowej oraz oczekiwania w stosunku do pracodawcy i współpracowników. Rozmowa kwalifikacyjna służy również Tobie - nie unikaj zadawania pytań na tematy, które Cię szczególnie interesują, np. benefity pozapłacowe czy kolejne etapy rekrutacji.
 • Dodatkowe zadania rekrutacyjne.
  W trakcie pierwszej rozmowy rekrutacyjnej staramy się zdobyć jak najwięcej informacji o naszych kandydatach, jednakże w niektórych przypadkach możesz zostać zaproszony na kolejne spotkanie, poproszony o przesłanie dodatkowych materiałów czy wykonanie zadań rekrutacyjnych. Jesteś grafikiem czy fotografem? Chętnie przyjrzymy się Twojemu portfolio. Aplikujesz na stanowisko programisty? Przygotujemy zadanie do wykonania w domu, w języku programowania wiodącym w danym zespole IT.
 • Sprawdzenie referencji.
  W niektórych przypadkach poprosimy Cię o przygotowanie krótkiej listy referencyjnej - Twoich przełożonych lub współpracowników z poprzednich miejsc pracy.
 • Wyniki rekrutacji.
  Zebraliśmy już możliwie jak najwięcej informacji o Twoich umiejętnościach, kompetencjach i oczekiwaniach. Możemy teraz podjąć decyzję o zatrudnieniu i przejść do formalności związanych z rozpoczęciem współpracy - skierujemy Cię na badania lekarskie, poprosimy o wypełnienie i dostarczenie kilku dokumentów oraz przygotujemy Twoje stanowisko pracy.
  Jeśli to nie Ciebie wybraliśmy - powiadomimy Cię o tym drogą mailową, bądź telefonicznie. Chciałbyś, aby Twoja kandydatura była rozpatrywana w kolejnych, podobnych rekrutacjach? Powiadom nas o tym. Zależy nam na budowaniu długofalowych relacji z naszymi kandydatami.