Praca w Grupa Wirtualna Polska: Praktykant Big Data Projects | Gdańsk, pomorskie

Grupa Wirtualna Polska

Praktykant Big Data Projects

Miejsce pracy: Gdańsk
Region: pomorskie

Opis stanowiska

Jeśli:

  • Jesteś studentem: informatyki, inżynierii danych, matematyki stosowanej;
  • Interesujesz się minimum jednym z wymienionych tematów:
    • systemami big data;
    • projektowaniem złożonych systemów w oparciu o architekturę mikrousług;
    • implementacją ciekawych systemów przetwarzania danych;
    • przetwarzaniem języka naturalnego.

Wymagania

Od kandydatów oczekujemy:

  • Podstawowej znajomości JAVA;
  • Podstawowej znajomości systemu Linux;
  • Podstawowej znajomości systemu kontroli wersji (git).

Atutem będzie:

  • Znajomość Scala lub Python;
  • Znajomość platformy Hadoop, Apache Spark.

Oferujemy

Praktykantowi przydzielone zostanie zadanie i pomoc mentora spośród poniższych tematów, gdzie będą mogli się uczyć:

  •  Budowy aplikacji przetwarzających dane w czasie rzeczywistym;
  • Tworzenia systemów spełniających restrykcyjne wymogi HA;
  • Pracy na platformie Hadoop (Hive, Spark);
  • Standardowych metod budowania i dystrybucji aplikacji (docker, maven, sbt);
  • Praktycznego zastosowania Continuous Integration / Continuous Delivery (Gitlab CI, Jenkins).

Kliknięcie przycisku „Wyślij” oznacza, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb obecnego jak i przyszłych procesów rekrutacji, prowadzonych przez Grupa Wirtualna Polska S.A zgodnie z postanowieniami ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2002 r., nr. 101, poz. 926 ze zm.). Podanie danych jest dobrowolne, w każdej chwili przysługuje Ci prawo do wglądu do danych, ich poprawiania lub usunięcia. Żądanie usunięcia danych oznacza rezygnację z dalszego udziału w procesach rekrutacji i spowoduje niezwłoczne usunięcie Twoich danych. Jeżeli nie wyrażasz takiej zgody, prosimy, abyś nie klikał tego przycisku.